fbpx

Bieszczady- cud natury!

Wakacje w Bieszczadach, to świetny sposób na spędzenie wolnych dni. Ogrom atrakcji i niesamowitych miejsc, gdzie główne skrzypce gra matka natura. Codzienność w dużym mieście jest przytłaczająca i zdaje się nigdy nie kończyć. Jadąc w miejsce gdzie przyroda, cisza i relaks są na pierwszym miejscu, wkraczamy w inny świat. A może Ty wybierasz się tego lata w urokliwe Bieszczady?

Jeśli tak, mam dla Ciebie kilka propozycji miejsc, do których możesz się udać celebrując letni wypoczynek!

żródło: https://mynaszlaku.pl/torfowisko-tarnawa-i-bieszczadzki-worek/

Torfowisko Tarnawa

Torfowisko Tarnawa, to jedno z kilkunastu torfowisk znajdujących się na terenie Bieszczad. Warto podkreślić, że jest ono jednym z nielicznych udostępnionych dla zwiedzających. Torfowisko Tarnawa znajduje się przy granicy z Ukrainą, pomiędzy Tarnawą Niżną, a Bukowcem, torfowisko leży na miejscu dawnej wsi o nazwie Tarnawa Wyżna.

Niesamowite tereny i krajobrazy rozsiewające się naokoło terenu torfowiska już w pierwszych chwilach odpowiedzą na wasze pytanie ”Czy było warto tutaj przyjechać?”. By ułatwić zwiedzanie na terenie torfowiska zostały zamontowane drewniane pomosty. Wypad całą rodziną będzie przebiegał przyjemnie i komfortowo.

Teraz podstawowe informacje, bez których nie dotrzesz do Torfowiska w Tarnawie! Jak dojechać do torfowiska? Otóż jest ono położone 13 km od Ustrzyk Górnych w linii prostej, lecz sama droga zajmie Ci nieco ponad 40min.

Na samym początku musicie jechać przez wieś Stuposiany, następnie należy zjechać z drogi 896 ( zwanej również Dużą Pętlą Bieszczadzką), następnie kieruj się na Muczne. Po 7 km jazdy miniesz Zagrodę Pokazową Żubrów, gdzie również warto zatrzymać się na kilka chwil, szczególnie kiedy podróżują z wami kochane pociechy.

Następnie kolejnym ciekawym punktem na mapie podróży może okazać się szlak na Bukowe Berdo, później dojeżdżamy już do Tarnawy Niżnej, kierujemy się w prawo na Bukowiec i po kilku kilometrach docieramy na parking, który zauważymy po prawej stronie. Co ciekawe, nie dotrzecie tam komunikacją miejską, gdyż nie jeżdżą tam żadne autobusy czy busy. Problemy z zasięgiem też są w tych rejonach normalnością.

Sam widok z parkingu na Bieszczady zatyka dech w piersiach, szczególnie jeśli  jest to Twój pierwszy wyjazd w Bieszczady. Będąc na parkingu, nie potrzebujemy szczegółowych map, ponieważ znaki doprowadzą nas do Torfowiska Tarnawa.

Pamiętaj, że parking jest płatny. Opłata za postój, to 7zł.

źródło: https://zwiedzamypolske.travel.pl/torfowisko-wysokie-tarnawa-wyzna-bieszczady/

Wycieczka w Bieszczady? Koniecznie wstąp do Pijalni Czekolady w Sanoku! 

Kolejną istotną informacją jest, to że trasy podzielone są na dwie części. Krótsza trasa mierzy 600m, a dłuższa 1800m. By podziwiać widoki torfowiska musimy zakupić bilet w wysokości  6 zł normalny i 3 zł ulgowy. Opłatę należy uiścić w Stanicy Konia Huculskiego w Tarnawie Niżnej.

Podziwiając  okolice zajrzyjcie do Pijalni Czekolady w Sanoku. Będzie to zdecydowanie ciekawy i pyszny przystanek na mapie Bieszczad. Powita Was  niesamowity wystrój rodem z filmu Charlie i fabryka czekolady!

 

Rate this post