fbpx

Jakie punkty obowiązkowe musisz odwiedzić będąc w Sanoku?

Jakie punkty obowiązkowe musisz odwiedzić będąc w Sanoku?

Sanok nazywany jest często mianem „Bramy Bieszczad”. Dziwić to nie powinno, ponieważ jest to miejsce, do którego zjeżdżają wszyscy turyści pragnący odwiedzić Bieszczady. Z tego też powodu w Sanoku znaleźć można wiele interesujących atrakcji turystycznych.

Miasto pełni rolę swoistej bazy wypadowej dla osób odwiedzających ten piękny zakątek południa Polski. Jeżeli wybierasz się w Bieszczady i zahaczasz o Sanok, to mamy dla Ciebie listę atrakcji, które koniecznie musisz zobaczyć w tym mieście!

źródło zdjęć: polskapogodzinach.pl

Skansen, czyli muzeum inne od wszystkich

Sanocki skansen znany jest z tego, że jest to największe Muzeum Budownictwa Ludowego w Polsce. Ilość budowli i eksponatów potrafi mocno zaskoczyć. Wielkość sanockiego skansenu sprawia, że zwiedzanie tego muzeum to długi spacer na świeżym powietrzu . Na szczególną uwagę zasługuje także Rynek Galicyjski, który jest odwzorowaniem sanockiego rynku z okresu Autonomii Galicyjskiej. Możesz wejść do apteki sprzed 200 lat i zobaczyć, jak wyglądało życie w tamtym okresie.

Wizyta w sanockim skansenie jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dorosły, ale także i dla dzieci. To właśnie z tego powodu jest to jeden z najważniejszych punktów do odhaczenia na mapie atrakcji Sanoka. Warto dodać, że muzeum etnograficzne otwarte jest przez cały rok, dlatego możesz podziwiać budowle sprzed wieków podczas każdej pogody.

Pijalnia Czekolady M.Pelczar – wyśmienita atrakcja dla każdego miłośnika czekolady

Kolejną atrakcją, która jest obowiązkowym punktem każdego, kto zawita do Sanoka, jest Pijalnia Czekolady M.Pelczar. Jeżeli lubisz czekoladę, interesujące ekspozycje oraz chcesz spróbować nietuzinkowych połączeń smakowych, to koniecznie musisz odwiedzić tą wyjątkową fabrykę czekolady.

O popularności tego miejsca świadczy ogromny ruch, ponieważ każdy chce spróbować wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju czekoladowych smakołyków. Pijalnia zlokalizowana jest przy ulicy Lipińskiego, dlatego łatwo tam trafić jadąc w Bieszczady lub z Bieszczad.

Wystawa obrazów Beksińskiego – surrealistyczna podróż przez czas i przestrzeń

Zdzisław Beksiński uznawany jest za jednego z najbardziej charakterystycznych polskich artystów. Przez wiele lat związany był z Sanokiem, ponieważ jest to jego rodzinne miasto. Z tego też powodu to właśnie w Zamkowym Muzeum znajduje się największa na świecie kolekcja obrazów tego artysty. Wyjątkowe, surrealistyczne obrazy Beksińskiego znalazły uznanie na całym świecie, dlatego wizyta na Sanockim Zamku jest wręcz obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się sztuką.

źródło zdjęcia: pl.wikipedia.org

Ławeczka Szwejka – punkt obowiązkowy każdej wizyty w Sanoku!

Ostatni punkt, to Ławeczka Szwejka, przy której każdy turysta chce zrobić sobie zdjęcie. Podobno wystarczy potrzeć Szwejka w nos, aby uśmiechnęło się do Ciebie szczęście. Co więcej, według miejscowej legendy, każdy kto potrze Szwejka w nos, będzie od teraz zawsze wracał w Bieszczady.

Podsumowując, Sanok posiada wiele atrakcji, które potrafią zająć dosłownie całe dnie zwiedzania. Jeżeli zatem wybierasz się w Bieszczady i chcesz zatrzymać się w Sanoku, to teraz już wiesz, gdzie warto iść i co wręcz trzeba zobaczy!

 

Rate this post