fbpx

Sanok, czyli Brama Bieszczad – co zobaczyć w jego okolicach?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze pomysły spędzenia kreatywnie czasu w te letnie dni z pewnością już są w Twojej głowie. Jeśli jeszcze nie, to może rzucisz w kąt biurowy outfit i przyjedziesz w Bieszczady?

Bliskość natury i atrakcje godne zobaczenia z pewnością Cię przekonają, a na osłodę wizyta w Sanockiej Pijalni Czekolady M.Pelczar. Czy można chcieć czegoś więcej? Bieszczady to niesamowite miejsca, które przyciągają każdego roku wielu turystów nie tylko z polski ale również z zagranicy. Jakie atrakcje czekają Cię jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Sanoka?

Ruiny Klasztorne Karmelitów Bosych- Zagórz

Jedną z głównych atrakcji, które możemy zobaczyć podróżując do Bieszczad są XVII wieczne ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Jest on wzniesiony na wzgórzu zwanym Mariemontem, kolejną atrakcją tego miejsca jest znajdująca się nieopodal 22 metrowa wieża widokowa. Zabytkowa budowla, leży w zakolu rzeki Osławy. Jako jeden z nielicznych zachował się na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Niezwykły zabytek, który warto zobaczyć.

źródło: https://www.zamkipolskie.com/zagorz/zagorz.html

Szlakiem cerkwi, czyli arcydzieła architektury sakralnej sprzed wieków

Jeżeli lubisz aktywne spędzanie czas oraz podziwiasz historyczną architekturę, to z pewnością przypadnie Ci do gustu wycieczka szlakiem cerkwi. Sanok i jego okolice są terenami, na których od wieków koegzystowało ze sobą wiele kultur, wyznań oraz religii.

Ilość prawosławnej ludności na przestrzeni wieków, była ogromna, dlatego zarówno w Sanoku, jak i w jego okolicach można znaleźć liczne świątynie prawosławne. Dzięki temu możliwe jest głębsze poznanie duchowości regionu Bieszczad, jak i poznanie naprawdę interesujących i pięknych budowli, które znaleźć można tylko na wschodzie Polski.

źródło: https://wycieczki-bieszczady.pl/tour/cerkwie-szlak-ikon-san/

Sanocka Pijalnia Czekolady M.Pelczar – przenieś się w świat słodyczy

Zwiedzanie Sanoka i jego zakątków może być męczące, dlatego dobrze mieć wybrane miejsce, w którym będzie można zażyć odrobinę przyjemności i wypocząć od ciągłego zwiedzania. Jeżeli uwielbiasz czekoladę oraz wszelkiego rodzaju słodycze, to sanocka Pijalnia Czekolady M.Pelczar jest miejscem właśnie dla Ciebie.
Interesujące ekspozycję oraz szeroki wybór czekoladowych specjałów, takich jak specjalne smakowe czekolady oraz czekolady do picia, to istny raj dla wszystkich, którzy uwielbiają czekoladę.

 

Rate this post